Colectia de poze classiccar.3xforum.ro
Total 110925 poze.

InapoiInainte

 
maine la itp,am schimbat si nuca cu sa pun volanul ''stev maister'' si bloc lumini jaeger made inmaine la ITP,am schimbat si nuca schimbatorului cu originala,o sa pun volanul original,stergatoare ''STEV MAISTER'' si bloc lumini JAEGER made in france!
19.04.201226.4KB
cit  de  curind  e  gata  cu  pregatitul  de  vopsit :zzz: opel rekord c 1968cit de curind e gata cu pregatitul de vopsit :zzz:
28.08.200939.6KB
alta...alta...
09.02.201343KB
poza 2 truse medicale auto vechipoza 2
18.05.201535.7KB

 
in timisoara ford capri mk3 in Timisoara
03.04.201440.4KB
pret 80 lei perechea aro 10Pret 80 lei perechea
09.10.201428.6KB
lagăr uamt cu 10 lei bucata vand piese dacia 1300/1100Lagăr uamt ștergător cu piuliță- 10 lei bucata
13.05.201968.3KB
tot minimobra 1981 bordotot
07.03.201529.6KB

 
:uimit: poze... inedite!:uimit:
14.03.201435.2KB
salut . vad ca noul meu produs .mai pun cateva poze dacia 1300 - militiaSalut . Vad ca noul meu produs intereseaza .Mai pun cateva poze
26.06.201238.6KB
acuma urmeaza locul pe unde ies furtunele de aerisire zona era mancata de rugina datorita unuiacuma urmeaza locul pe unde ies furtunele de aerisire rezervor...totata zona era mancata de rugina datorita unui furtun care supura.
26.09.201739.2KB
si honda g.l 500si
24.12.201447.4KB

 
doua chele inca o mobra 50doua chele
20.12.201459.9KB
deja e aproape completa. Deja e aproape completa.
21.04.201240.5KB
reclama din 1958 berva moped - 1960Reclama din 1958
25.04.2022101.3KB
aveti idee ce este acest v de sub ornamentul de bord de la 1310 sport? stie cineva ce inseamna?Aveti idee ce este acest V de sub ornamentul de bord de la 1310 Sport?
02.01.201835.8KB

 
poze la nu sunt nici cat varful de ac. ceva murdarie deasupra capului soferului, care se curatza, sipoze la plafon...gauri nu sunt nici cat varful de ac. ceva murdarie deasupra capului soferului, care se curatza, si tente maronii la extremitatzile spre parasolare. stalpii spate sunt la fel cu pete maronii cred ca de la soare.
13.01.201335.9KB
ma  bucur  ca  itii  plac  tie  si  opel rekord c 1968ma bucur ca itii plac tie si celorlaltii..........
22.10.200963KB
un r12 ts obosit.. are barile in stare buna... :)
  anunturi romanesti vazute pe netUn R12 TS obosit.. are barile in stare buna... :)
02.01.201751.3KB
si electrica simson suhlSi electrica
29.10.201941.1KB

 
audi audi 80 gtaudi
01.01.201239.9KB
tractorul de fapt mormanul de fiare l-am gasit la un care daca nu a gasit sa il vanda l-a demontatTractorul de fapt mormanul de fiare l-am gasit la un inconstient care daca nu a gasit sa il vanda l-a demontat la japca:adica cu barosul si flexul.Culmea ca mai avea si are un alt tractor cu care lucreaza(U650).A sortat fierul, aluminiul,cauciucul,sticla bineinteles cu sculele de mai sus si ce nu am inteles functiona inaintea operatiei mai sus mentionate si era net superior din toate punctele de vedere celui pe care l-a pastrat.Sansa mea a fost ca am aflat cu cateva zile inainte sa il duca la remat.Era trantit pe o gramada de nisip si dormisera si pasarile pe el dar pretul de fier vechi m-a atras.L-am adus acasa si a inceput calvarul procurarii pieselor de schimb distruse si nu mai spun a suruburilor toate fiind cu pas marunt.De reparat nu am avut ce repara doar spala si sufla nenorocirea de nisip.Am folosit garnituri,segmenti si cuzineti,elementi pompa injectie duze injector noi pentru ca am vrut sa stau linistit nu pentru ca era neaparat nevoie.L-am legat din fata pana in spate si am pornit motorul pentru cateva minute neavand legaturile pt radiator si nemai avand rabdare.Cred ca este motorul care se aude cel mai bine din ce sa fabricat la noi,parerea mea.Are un ralanti atat de mic incat numeri pistoanele si cand il ambalezi simti de ce este in stare! Intr-un an am ajuns la stadiul de mai jos dar din cauza pieselor nu a timpului de lucru.Sper ca la primavara sa faca serviciu.Cum avansez cu el anunt si pun poze sau video!
24.12.201045.1KB
s-a adaugat :

- scris dacia 1300 modelul mare - 149 0723090748 -dani piese rare dacia 1300 - anS-a adaugat : - scris DACIA 1300 modelul mare - 149 lei Rel.tel. 0723090748 -Dani
23.02.201661.2KB
poze cu sr carpatiPoze cu interiorul.
18.10.201138.2KB

 
salutare prin niste fotografii ale bunicului, am gasit 2 poze cu masina pe care se pare ca aSalutare tuturor! Rascolind prin niste fotografii ale bunicului, am gasit 2 poze cu masina pe care se pare ca a vandut-o inainte sa ma nasc. Am decis ca o sa incerc sa o caut si, daca o gasesc, sa o cumpar. Din pacate nu am multe informatii despre ea, decat ca bunicul a trait in Craiova, iar masina era o Pobeda cu nr de inmatriculare ??-DJ-4544. Nu gasesc nicio poza cu numarul complet. Cred ca a vandut-o undeva in anul 1983-1984. Daca cumva o vedeti pe undeva sau sunteti proprietarul, v-as ruga sa ma contactati. Stiu ca sansele de a o gasi sunt mici, insa incerc. Tel: 0765.526.432
03.01.202247.2KB
incerc. poze si filmulete  dej  7-8-9 mai 2010Incerc.
15.05.201054.9KB
si mobra 50 1971si
10.03.201336KB
o duba tv necajita rau.. o mica/mare vanatoareo duba Tv necajita rau..
28.01.201448KB

 
lr holden, in nzLR
26.10.200949.4KB
si sasiul nou pe post de etajerá ... un 2 cv ptr fiul meusi sasiul nou pe post de etajerá ...
21.06.201838.3KB
da trasez dungile si pe aripi,fata si spate , la aripa din fata mai am de lucrat este vai capul ei .Da trasez dungile si pe aripi,fata si spate , la aripa din fata mai am de lucrat este vai capul ei . Nu stiu cum este din fabrica simsonul dar eu am sa-l fac in modul mai placut , cred ca daca din fabrica faceau si pe aripi dungi nu iesea urit .Partea cea mai urita o am de lucru la rezervor a fost ciobanit rau , modificata gura cu o bucsa niste chestii care in prima faza nu am inteles cum sa le demontez Am montat motorul pe cadru numi ca sa-mi fac curaj sa dau mai departe,criza de timp cronica .
27.02.201744.8KB
demo video

  radiouri germanedemo video
28.09.201453.9KB

 
Și vand piese dacia 1300/1100Și
31.10.201950.8KB
primi pasi in sportul asta nou,ptr. mine off-road a fost facuti cu un suzuki sj 410,an de fab 1984primi pasi in sportul asta nou,ptr. mine off-road a fost facuti cu un suzuki sj 410,an de fab 1984 ,am trecut printr-o adevarata aventura sa il inmatriculez in bulgaria (asta ii subiect care merita dezvoltat in alt topic).parerea mea strict personala , nu se merita banii cheltuiti,drumul,oboseala si tot ce include acest demers sa ajung in bulgaria. am avut in prima faza pieptul scos ca aveam numere de texas dar poate si masina iesea in evidenta prin aspectul ei si aveam treaba cu toate organele abilitate sa te frece pe banii tai.daca imi este permis o sa postez o poza cu mica bulgaroaica ......
20.02.201334.3KB
poza... : )) nr. 56 - diamond t 981poza... : ))
25.12.200818.4KB
azi am tinut ora de educatie intai exercitiu sincron cu usa stanga lebenita mecanicaAzi am tinut ora de educatie fizica! Mai intai exercitiu sincron cu usa stanga
21.08.201079.7KB

 
in limita timpului mai pun si alte carti manual reparatie dacia 500 lastunIn limita timpului mai pun si alte carti
04.09.201636.6KB
toba dacia nova/ borla 
100 lei / buc vand...Toba dacia nova/ supernova Romcat Borla 100 lei / buc
23.01.201722.4KB
poza2 brichete pe benzina foarte vechipoza2
10.09.201340.1KB
astazi , mam trezit de dimineata , si am plecat in targ la sibiu , pe drum ma tot gandeam , daca saAstazi , mam trezit de dimineata , si am plecat in targ la sibiu , pe drum ma tot gandeam , daca sa cumpar aceasta sutica sau nu ( am vazuto seara in niste poze ) mam dus si am studiat targu din sibiu , si am zis sa il sun pe om , in targ la sibiu era doar un ford tauns la 4000 euro , lam sunat pe omu cu sutica , si mia descriso , mia placut ce am auzit din gura lui , si mam hotarat sa ma duc sa o vizualizez la fata locului si bine inteles sa o cumpar daca imi place , am plecat din sibiu , am ajuns la fata locului , am vazuto , am studiato , e ceva de lucucru la tinichigerie dar nu mult , cam 2-3 petece , foarte mici , + antifonata si vopsita , partea mecanica e excelenta , nare jocuri , nu bate , motorul suna de vis , cutia merge impecabil , nu huruie nu nimica , merge perfect , de maine ma apuc de desfacut , o curat pe dedesupt , si sa vad ce e de facut , in rest va mai povestesc pe parcurs ! :hi:
29.04.201233.8KB
InapoiInainte