Colectia de poze classiccar.3xforum.ro
Total 110931 poze.

InapoiInainte

 
continuam geometria. cum rugina m-a dovedit la ma doare mintea sa va spun ce niznai de forma eContinuam geometria. Cum rugina m-a dovedit la trigonometrie, ma doare mintea sa va spun ce niznai de forma e asta. No, ma rog, na poftim 63 de ani de rugina. Am format grosul (mai ramane un triunghiulet de 3*3 cm) am ajustat cu flexul de am tampit, am pregatit suprafetele cu Teroson VR4600 (spray zincat, aci e util, conduce pt sudura) La caldurile astea, in cca 15 min e uscat un strat. Am dat doua, sa aiba.
28.06.202447.3KB
detaliu de la orga cu fluiere chidea, satul din piatraDetaliu de la orga cu fluiere
10.02.202582.5KB
pe oasului nu erau multi. foxy 3 - aro 10 seria1  1980Pe Oasului nu erau multi.
16.11.201631.3KB
si vand piese dacia 1300/1100si
23.12.201726KB

 
pegas 22 biciclete vechiPegas 22
11.11.201573.3KB
un vw t3 am vazut prin costinestiun VW T3
26.07.201142.5KB
altá diferentá : in fatá are banchetá , nu fotolii ca si cele altá diferentá : In fatá are banchetá , nu fotolii ca si cele "civile " .....soferului nu i s-a oferit prea mult spatiu, nu era un Om atát de important !
28.12.201553.6KB
an 1965,pret 145 200 anunturi romanesti vazute pe net an 1965,pret 600euro,tel.0729 145 200
29.07.201537.1KB

 
scumpa!  :zzz: 290 - fuldamobilRestaurata, impecabila, scumpa! :zzz:
27.03.201141.8KB
adaug presuri fata ilbo dacia 1300  - pret 60ron vand diverse piese oldtimerAdaug presuri fata ILBO Dacia 1300 - pret 60RON
24.06.201745.6KB
semne disperate in traficul clujean rxr la clujSemne disperate in traficul clujean
27.04.200943KB
interior am vazut prin jud. suceavainterior
11.07.201338.4KB

 
dupa doua zile in acid, apoi inca doua zile in motorina arata foarte s-au curatat perfect, arata caDupa doua zile in acid, apoi inca doua zile in motorina arata foarte bine. Dintii pinioanelor s-au curatat perfect, arata ca noi. Zilele viitoare o voi dezasambla, ca sa vad cum is satelitii. Alea is ca de Dacie, am pe undeva intr-o cutie un set de sateliti noi. Am comandat si rulmenti. Intre timp am gasit pe facebook pe unul, care zice ca a avut un Aro10 din 1983, pe care l-o dezmembrat si mai are la tara grupul fata. Doar ca nu stie ce raport are. L-am rugat sa se uite, poate gasesc inca un grup bun! Oricum, Foxy3 si acuma este functionala, doar ca are tractiune doar pe spate.
23.11.201548KB
:limba: la vanatoare de masinarii vechi:limba:
25.04.202293.2KB
oare cat ar fi oferit pe asta? muzeul mobraOare cat ar fi oferit pe asta?
02.05.201648.4KB
spune cineva ca ar avea 2 filtre de aer, nu stiu deocamdata honda accordspune cineva ca ar avea 2 filtre de aer, nu stiu deocamdata
04.02.201440.5KB

 
pompa pentru arzator motorina sau ulei ars,100lei vand altelePompa pentru arzator motorina sau ulei ars,100lei
01.02.201435.2KB
pentru oncioiu 
pe acestea le vrei ? lampi piese ins,gaz  noipentru oncioiu pe acestea le vrei ?
21.06.201530.5KB
r12 - bord vand piese dacia 1300/1100R12 - bord
11.03.201243KB
poza 4 vand piese dacia 1310 cnpoza 4
25.08.202052.3KB

 
cu durere de suflet,dar inca un transport remat baia mare.cU DURERE DE SUFLET,DAR INCA UN TRANSPORT
03.02.201032.6KB
si dacia 1300 din 1972,noul Si
30.12.201886.8KB
tot mobra 50 suoer -1980 -2tot
03.10.201945.9KB
alta machete roman, man, saviemalta
30.12.201229.8KB

 
dar si fara limita de virsta. sfirsitul unei legende.Dar si fara limita de virsta.
27.11.200953KB
inca o de sus: nsu 351 osl din 1938Inca o poza,vedere de sus:
27.12.201123.4KB
opel kadett prin obor vanatoarea de opeluriopel kadett prin obor
29.11.201037.4KB
:hi: volkswagen 1600 variant l:hi:
26.01.201048.3KB

 
mai era si varianta pentru fete, dar la ala se rupea cadrul, daca facei sarituri pe :zzz: doua rotiMai era si varianta pentru fete, dar la ala se rupea cadrul, daca facei sarituri pe trambulina. :zzz:
30.11.200940.5KB
3 m461...72'3
22.09.201225.1KB
si cateva cu interiorul volkswagen type 3 1600 din 1966Si cateva cu interiorul
27.11.202053.3KB
intre timp am cumparat si de la transmisie si crucea cardanica care era tandari . simson 425 s 1958Intre timp am cumparat si antivibrantele de la transmisie si crucea cardanica care era tandari .
22.02.201729KB

 
salutare, am si eu o dacia 1300 din 79, o am de aproape 3 ani, am cumparat o de la unic masina asalutare, am si eu o dacia 1300 din 79, o am de aproape 3 ani, am cumparat o de la unic proprietar, masina a fost in stare bunicica cand am luat o dar anul asta m am gandit sa o pun putin la punct si cum am avut si timp pe langa lucru m am apucat de treaba. Nu am facut modificari pe ea doar am vopsit si am segmentat motorul, rectificat chiuloasa si cam atat ar mai fi cate ceva ce as vrea sa fac la ea dar cu timpul... poza care o pun e facuta acum doi ani, in curand voi pune si pozele cu masina terminata, mai vreau sa mi pun 2 proiectoare de ceata si dupa aceea voi pune poze cu ea
26.09.201036.4KB
5 restaurare m461 din'745
16.07.201148.3KB
multe sa vezi ce multe au fost pentru bara spate :hi: da e d-aia cu tampoane de care imi plac mieeeeeeeeh,cu multe rugaminti.da' sa vezi ce multe au fost pentru bara spate :hi: da e d-aia cu tampoane mici,d-alea de care imi plac mie :zzz:
23.09.201129.2KB
capac nou dacia clasic - 60 lei vand piese dacia 1300 si altelecapac distributie nou Dacia clasic - 60 lei
14.12.201750.8KB

 
postez si volga dar nu aici.
alte poze cu fiat fiat 125 sPostez si volga dar nu aici. Alte poze cu FIAT
17.04.201054.4KB
alta vw t3 - camperalta
23.07.201263.3KB
faruri triple si aeroterma totul 120ron faruri triple fiat 126faruri triple semnalizatoare si aeroterma totul 120ron
09.02.201438.4KB
si o nouá achizitie : jawa 350si
18.05.201265.3KB
InapoiInainte