Colectia de poze classiccar.3xforum.ro
Total 110931 poze.

InapoiInainte

 
proba rapida pe un rest dintr-o tabla 0.8mm (cred) scule dinProba rapida pe un rest dintr-o tabla Klokkerholm, 0.8mm (cred)
12.10.202042.5KB
si.. piese rare dacia 1300 - an 1970si..
28.07.201453.1KB
doua t2-uri la 5300 euro :) in polonia

  anunturi de pe netDoua T2-uri la 5300 euro :) in polonia
26.08.201755KB
si cei mai inraiti iubitori de patru picioare! brasov classic rally 2011si cei mai inraiti iubitori de clasice...pe patru picioare!
12.09.201140.3KB

 
:hi:  :zzz: triciclu pegas:hi: :zzz:
10.09.201145.4KB
foto 2 pieseFoto 2
18.06.201857.5KB
regulator ducellier electronic pare-se renault 12 breakRegulator Ducellier electronic pare-se
24.05.201536.5KB
... dacia merita?...
10.06.201135.1KB

 
si vand piese dacia 1300/1100si
06.02.201752.3KB
tot neamtu... mercedes tot neamtu...
26.12.201543.6KB
poza vand o galerie de admisie si un carburator dellorto pentru fiat 124poza
27.05.201453.3KB
bmw reclameBMW
18.12.200934KB

 
poza lampa elbapoza
25.01.201447.6KB
douglas 1920 imagini cu clasiceDouglas 1920
15.12.200933.1KB
:nebun: de vanzare:nebun:
23.06.201335.6KB
calculator piese kadett e hedgebackCalculator
20.03.201738.2KB

 
inca una dacia 1300 sighisoarainca una
18.03.201355KB
:hi: vw ovali:hi:
14.03.20104.6KB
skoda, pacat ca nu e in stare mai buna clasice din timisoaraSkoda, pacat ca nu e in stare mai buna
15.04.200946.5KB
:( sindromul vaucher:(
02.07.201061KB

 
gri 83  :hi: dacia 1100 1971Gri 83 :hi:
15.12.201219.6KB
salut tuturor de de     mă numesc horea bendea, provin din zona hunedoara. sunt un membru maiSalut tuturor pasionaților de mașini de epocă, Mă numesc Horea Bendea, provin din zona Petroșani- Hunedoara. Sunt un membru mai vechi al forumului CLASSIC CAR CLUB, care m-am pierdut pe traseu, probabil datorită inactivității. Am fost nevoit să mă reînscriu nereușind să-mi reuperez numele de utilizator și parola. Am lucrat 19 ani ca dascăl de topografie la Universitatea din Petroșani și de 11 ani sunt la Politehnica din Torino -Italia. Sunt un pasionat maniacal de mașinile Renault 16. Pasiunea mi-am început-o cu un Renault 16 GL model 1966, care a ajuns la fier vechi, acutal posed un Renault 16 GL- an de fabricație 1967. Consider că pasiunea pentru o mașină veche, trebuie cultivată prin pasiunea de a avea grijă personal, pentru a o menține în cele mai bune condiții de funcționare. Un pasionat de mașini de epocă trebuie să fie și un bun mecanic auto, un bun tinchigiu și electrician auto. Departe gândul de a mă lăuda, dar știu să le fac pe toate, mașina mea are 47 de ani și de când sunt eu proprietar, nu a fost în service niciodată, decât doar pentru inspecția tehnică. Până în anul 2011, Renaultul 16 a fost singura mea mașină, eu nu știam să o tratez ca mașină de colecție. Am făcut cu ea naveta, 10 drumuri de Petroșani - Torino și de când i-am refăcut personal motorul, în întregime cu piese originale, am parcurs 98.000 km fără probleme. Am umblat cu ea în aproape toată Europa și sunt mândru că mașina mea a fost tot timpul apreciată la toate marile întâlniri de mașini de epocă la care am participat, atât în Italia cât și în Franța. Cea mai mare satisfacție am avut-o când am participat în perioada 15-16 mai 2010, la cea de-a IV-a Întâlnire Europeană de Renault-uri 16, organizată o data la fiecare 3 ani, în localitatea Stosswihr ( Alsacia ) - Franța, unde am avut prilejul să admir 127 de Renault-uri 16 din 14 țări ale Europei. Eu am reprezentat România la această întâlnire și am câștigat cupa acordată participantului sosit cel mai de departe ( Petroșani- Stosswihr 2.250km). În fotografia "de familie " mașina mea este prima din rândul al II-lea din partea stângă. Să auzim numai de bine, Horea
16.07.201548.6KB
si vand dacia 1100si
16.04.201548.1KB
, mai sunt citeva masini vechi in constanta care merita  salvate!,
16.09.201032.1KB

 
firma se cheama un mic fabricant de pare ca nu prea are succes, deoarece a mai fost si acum 2 ani cuFirma se cheama Mochet. Este un mic fabricant de miniautomobile. Se pare ca nu prea are succes, deoarece a mai fost si acum 2 ani cu el la vanzare.
18.03.20129.8KB
:rotfl:  :rotfl: vand dacia 500 lastun:rotfl: :rotfl:
26.03.202064.3KB
carcasa filtrului de benzina cu prinderea originala ,inclusiv suruburile ron
  pompa de frana saucarcasa filtrului de benzina cu prinderea originala ,inclusiv suruburile originale--40 ron pompa de frana sau ambreaj "caramida" --80 ron
13.11.201446.5KB
piese scurta-150 fata-60 lei
lampi fata-40 lei frana-60 lei bucata vand piese dacia 1300/1100Piese NOI: Carburator-400 lei Planetara scurta-150 lei Amortizor fata-60 lei Lampi semnalizare fata-40 lei amândouă Discuri frana-60 lei bucata
08.02.201940.3KB

 
bine.
mai adaug lotul de toate noi- 80 lei toate (numai la pachet). vand piese dacia 1300/1100Bine. Mai adaug lotul de saboți,ferodouri, plăcuțe, toate noi- 80 lei toate (numai la pachet).
17.02.201969.5KB
mai exista si doua capace de roti bune. parbriz, luneta, chederele aferente. cel de la luneta are siMai exista si doua capace de roti bune. Parbriz, luneta, chederele aferente. Cel de la luneta are si ornamentul cromat intact. Buson rezervor, socluri triple spate, geamuri portiere, . . .
13.03.201638.7KB
poza 2 dezmembrez dacia 1300poza 2
11.03.202160.6KB
nu mai am, dar o sa mai aduc si te anunt.
mai adaug piese de spate dacia 1300- 400 lei
prag dreapta@vranceanu, nu mai am, dar o sa mai aduc si te anunt. Mai adaug urmatoarele piese noi,originale de uzina: fusta spate dacia 1300- 400 lei prag dreapta dacia 1300- 120 lei lada rotii de rezerva- 80 lei buc. tavita baterie- 30 lei. Telefon: 0733 933 478- Marius.
03.08.201735.3KB

 
ornament dacia 1300 1976ornament
10.07.201139.7KB
si ultima cascá moto comunistási ultima
24.06.201323.8KB
la renault 12 de mon pere, noua, sigilata - 90 lei. carti auto si alteleLa Renault 12 de mon pere, noua, sigilata - 90 lei.
16.03.201938.1KB
am pregatit piesele  pentru colectia lui bogtorAm pregatit piesele pentru telecomanda...
07.02.2018122.5KB

 
sa vedem cum facem, pe unde ne mai ii facem cadou o vopsea proaspata si de calitate  :rolleyes: bmwSa vedem cum facem, pe unde ne mai scotocim...sa ii facem cadou Amiralului, o vopsea proaspata si de calitate :rolleyes:
26.07.200856.6KB
butuc .. simson 250 sport- 1961butuc ..
11.02.201751.9KB
tot interiorul e de vanzare pt cei interesati ...si desigur la un pret ... :rotfl: alfa romeo 75 tstot interiorul e de vanzare pt cei interesati ...si desigur la un pret astrononomic ... :rotfl:
03.06.201234.8KB
si lámiia mecanicáSi
14.10.200935.2KB
InapoiInainte