Colectia de poze classiccar.3xforum.ro
Total 110931 poze.

InapoiInainte

 
opoza de miine reload  ;) alfa romeo 75 ts 2.0 -alfa corseOpoza de ansamblu,de miine reload ;)
31.10.201347.3KB
:) intalnirea europeana vw typ3 si typ34:)
10.01.201659KB
se apropie de final auto/moto classicse apropie de final
04.01.201765.8KB
adaug : ceas vdo analogic -20 lei
            ceas km vdo-20 lei
           ceasuri 10 lei bucataAdaug : ceas VDO analogic -20 lei ceas KM VDO-20 lei ceasuri apa/combustibil- 10 lei bucata comutator 4 pozitii (0-1-2-3) -15 lei bricheta cu lumina-15 lei comutator lumini cu 3 pozitii (0-1-2) cu reostat-15 lei comutator avarii 10 lei masca falsa casetofon (acopera gaura) -10 lei comutator dezaburire- 10 lei toate VW Per total pret negociabil piese_vw
28.08.201228.4KB

 
66) b-21-hnu registru dacia 110066) B-21-HNU
21.04.201134.8KB
interiorul unui mInteriorul
16.09.201138.8KB
:hi: piese de vânzare pentru dacia 1300/1310:hi:
06.01.201856.6KB
au revenit de la .... pegas campingAu revenit máruntaiele de la galvanizare ....
11.11.201640.7KB

 
sunt relu si de putin timp urmaresc cu interes crescand cum pasiunea si efortul sustinut transformaSunt Relu si de putin timp urmaresc cu interes crescand cum pasiunea si efortul sustinut transforma visuri in minunatii.Ma alatur si eu pasionatilor de vehicule de colectie, fie ele mai vechi sau mai noi, in primul rand pentru a urmari si a invata, iar apoi pentru a intra si eu in dialog cu unii dintre cei pe care ii admir. Nisa in care se situeaza preocuparile mele este mai degraba cel al youngtimerelor, decat al oldtimerelor., sperand ca peste ani si nesemnificativa mea colectie sa incante privirile altora. Sunt pasionat de automobilele Citroen, indeosebi CX din care posed: -un TRD turbo 2 din 1988 -un TRD turbo 1 din 1986 -un diesel aspirat serie 1 din 1982 -un Gti din 1987, piesa de rezistenta, are doar 53000km.In zilele urmatoare sper sa intru in posesia unui Gti turbo 1 din 1985, va voi tine la curent. -un XM 3000 V6 din 1990 -un Fiat Croma 2000 i.e. turbo din 1989, masina adusa de mine din Germania acum 15 ani de care mi s-a facut mila si am salvat-o de tocator, o masina foarte faina. Pentru ca orgoliul si lacomia nu au margini cand te contaminezi cu virusul asta, m-am bagat si la moto: 2x BMW R60/5 din 1971 cu care pot spune si eu ca ma situez si eu in forum. Mai adaug un Pegas mini si un Raleigh cursiera din anii '70, biciclete. Voi adauga si poze, eventual si detalii in masura in care intereseaza pe cineva. Deocamdata cateva maruntisuri NOS de moto BMW. Tin sa-i salut, in mod special pe @cv2adi si pe @mark1 cu care am mai facut schimb de impresii cu alte ocazii. O sa-mi fac timp sa-mi adaug si un profil :hi: Seara minunata si SPOR in restaurari.
14.12.201138.2KB
90 lei , transport gratis ;) audio-auto90 lei , transport Gratis ;)
01.02.201439.3KB
am gonit bine, dar acuma stim scula. poate ca nou e mai chinezarie si comuta mai greu, dar blocul deAm gonit bine, dar acuma stim scula. Poate ca termostatul nou e mai chinezarie si comuta mai greu, dar blocul de fonta e bloc de fonta. Cand dam in fuga la 170-180, apa iese din motor la 95 de grade si se raceste. Acolo e mufat senzorul pt bord. Injectia e controlata dupa alt sezor pus jos in blocul motor. Idem electroventilatorul. Deci, dupa o varsta, sprinturile se fac cu portia. In fine, lacul superb, de pe autostrada iesi direct in parcare, e parc, e parcare ieftina, loc de campere, cateva statii pemtru "curentate", WC, plaja, un mic, un carnat, bere (suntem in Bavaria!). Dupa data de 1 mai circula si curse de vapor pe lac.
28.04.202437.9KB
tot pentru comparatie mercedes 280s automaticTot pentru comparatie
03.05.201444.5KB

 
spate opel kadett. c  city 1.2l proiect deceneuspate
27.09.201234.3KB
pentru codrutul vand diverse piese dacia si altelePentru Codrutul
04.01.2019120.2KB
alta opel rekord c 1968alta
16.11.200920.2KB
si vand piese dacia 1300/1100si
22.01.201928.7KB

 
pe vremea cand se tvpe vremea cand se fabricau...
03.01.201231.8KB
va placVa plac" veveritele " ? Am una dezbracata in curte.
27.07.201543.4KB
si mobra 50 super 1980si
14.07.201445.3KB
podeaua si pedalierul e gata. urmeaza stalpii din fata si jgheabul de sub parbriz. dacia 1310 clPodeaua si pedalierul e gata. Urmeaza stalpii din fata si jgheabul de sub parbriz.
24.06.202056.2KB

 
:rolleyes: volkswagen 1600 variant l 1970:rolleyes:
25.06.201854KB
au aparut iar sculele electrice heinner la penny
 

am mers si am luat un flex. ca asa fac eu cand eAu aparut iar sculele electrice Heinner la Penny Am mers si am luat un flex. Ca asa fac eu cand e miercuri seara, merg sa cumpar suc si flex :rotfl: Panzerul care mi-e foarte simpatic (din Dedeman) a ramas fara butonul de blocare a axului, si schimb mult mai greu discurile. Asta pare ceva mai greu, sper sa mearga la fel de bine la tabla. As fi luat si filetanta, dar astept totusi ceva in buget de 150 lei, ideal cu 2 acumulatori, de pe la Lidl :zzz:
13.09.201720.9KB
opel kadett c coupe in bucuresti. s-a vandut acum ceva vreme cu 1200 ron. vanatoarea de opeluriOpel Kadett C Coupe in Bucuresti. s-a vandut acum ceva vreme cu 1200 RON.
01.03.201032.9KB
sport desene cu creatii proprii fie Sport
07.07.201324.1KB

 
planseu de noi facut. restaurari extreme mkii,dbPlanseu de noi facut.
28.04.201034.6KB
. din.
21.04.200951.1KB
cum cheile sunt comandate si pe drum, contactul de pornire la fel si vopseaua e la am trecut laCum cheile sunt comandate si pe drum, contactul de pornire la fel si vopseaua e la spectrometru, am trecut la planuri. La cum arata Tataie, voi incerca sa fac prima data habitaclul cu podeaua si pragurile interioare, fiindca pe frig pot de ex sa modelez mocheta si sa o pun. Asadar, azi m-am apucat sa imi verific banuiala... am inceput la pragul dreapta spate, cu o combinatie intre flex, surubelnita socialista si mini-ranga moderna, datorita pozitiei deosebit de nasoale, ca abia incape flexul fara sa faultezi toata masina. Dupa multe sfaraituri, bocaneli si "pi*** m***i", carpeala din tabla de 1 a cedat.
08.06.202434.9KB
sezutul hoinar timisorean din 1988sezutul
22.03.201137.7KB

 
:uimit: poze... inedite!:uimit:
10.05.201441.2KB
anunturi romanesti vazute pe net
10.01.201738.8KB
poza2 multe piese ,lichidare stoc dacia ims ,etcpoza2
13.10.201339.3KB
am holbat din plin ziua de duminica mai ales ca a fost timp excelent. vizitarea unui muzeu in aerAm holbat din plin ziua de duminica mai ales ca a fost timp excelent.
14.11.200967.9KB

 
anunturi romanesti vazute pe net
20.02.201346.8KB
aro 10-4 g.p.l omologat trecut in carte, itp dec. 2014, asigurare iulie 2014, rovigneta aprilie Aro 10-4 G.P.L omologat trecut in carte, ITP dec. 2014, asigurare iulie 2014, rovigneta aprilie 2014. masina functioneaza f bn, cupleaza perfect 4x4 greu- usor, are carlig de remorcare. cauciucurile sunt de iarna si sunt in stare f buna folosite decat o iarna.Masina este pregatita de iarna antifonata-insonorizata..Mașina arată foarte bine si nu prezintă rugina...mașina este foarte întreținuta pentru anii ei.Nu accept preturi derizorii..Rog,si la randu-mi ofer seriozitate..multumesc. 1988, Campulung Muscel
12.12.201353.2KB
si vand piese dacia 1300/1100si
12.09.201740.6KB
mai un cadru cu botoxu`  :rotfl: am vazut prin craiovaMai un cadru cu botoxu` :rotfl:
05.09.201365.3KB

 
mai urmeazá de lant, ochiul de pisicá mic oval, tipic rusesc, a cárei carcasá a fost de asemeneamai urmeazá apárátoarea de lant, ochiul de pisicá mic oval, tipic rusesc, a cárei carcasá a fost de asemenea recromatá, si piulitele de la butucii fatá si spate. Apoi....dacá trece bronsita asta afurisitá si vin cáldurile dám o turá cu Ivan..... :hi: :hi:
10.03.201341KB
am facut cativa din bm,care nu sa-u inprastiat la masini,o poza de grup,dupa care neam incalecat siAm facut cativa din BM,care nu sa-u inprastiat la masini,o poza de grup,dupa care neam incalecat si catre BM,sambata seara.
17.05.201042.2KB
de curand am un audi quattro sport, scara 1:43, fabricat de altaya colectie 1:24de curand am achizitionat un Audi quattro sport, scara 1:43, fabricat de altaya
17.10.201218.4KB
craciun fericit !
viata e prea scurta  :nod: craciun fericit!craciun fericit ! viata e prea scurta :nod:
25.12.202198.8KB
InapoiInainte