Adaug : ceas VDO analogic -20 lei
ceas KM VDO-20 lei
ceasuri apa/combustibil- 10 lei bucata
comutator 4 pozitii (0-1-2-3) -15 lei
bricheta cu lumina-15 lei
comutator lumini cu 3 pozitii (0-1-2) cu reostat-15 lei
comutator avarii 10 lei
masca falsa casetofon (acopera gaura) -10 lei
comutator dezaburire- 10 lei
toate VW
Per total pret negociabil
piese_vw
28.08.2012
28.4KB
66) B-21-HNU
21.04.2011
34.8KB
Interiorul
16.09.2011
38.8KB
:hi:
06.01.2018
56.6KB
Au revenit máruntaiele de la galvanizare ....
11.11.2016
40.7KB
Sunt Relu si de putin timp urmaresc cu interes crescand cum pasiunea si efortul sustinut transforma visuri in minunatii.Ma alatur si eu pasionatilor de vehicule de colectie, fie ele mai vechi sau mai noi, in primul rand pentru a urmari si a invata, iar apoi pentru a intra si eu in dialog cu unii dintre cei pe care ii admir.
Nisa in care se situeaza preocuparile mele este mai degraba cel al youngtimerelor, decat al oldtimerelor., sperand ca peste ani si nesemnificativa mea colectie sa incante privirile altora.
Sunt pasionat de automobilele Citroen, indeosebi CX din care posed:
-un TRD turbo 2 din 1988
-un TRD turbo 1 din 1986
-un diesel aspirat serie 1 din 1982
-un Gti din 1987, piesa de rezistenta, are doar 53000km.In zilele urmatoare sper sa intru in posesia unui Gti turbo 1 din 1985, va voi tine la curent.
-un XM 3000 V6 din 1990
-un Fiat Croma 2000 i.e. turbo din 1989, masina adusa de mine din Germania acum 15 ani de care mi s-a facut mila si am salvat-o de tocator, o masina foarte faina.
Pentru ca orgoliul si lacomia nu au margini cand te contaminezi cu virusul asta, m-am bagat si la moto: 2x BMW R60/5 din 1971 cu care pot spune si eu ca ma situez si eu in forum. Mai adaug un Pegas mini si un Raleigh cursiera din anii '70, biciclete. Voi adauga si poze, eventual si detalii in masura in care intereseaza pe cineva. Deocamdata cateva maruntisuri NOS de moto BMW.
Tin sa-i salut, in mod special pe @cv2adi si pe @mark1 cu care am mai facut schimb de impresii cu alte ocazii. O sa-mi fac timp sa-mi adaug si un profil :hi: Seara minunata si SPOR in restaurari.
14.12.2011
38.2KB
90 lei , transport Gratis ;)
01.02.2014
39.3KB
Am gonit bine, dar acuma stim scula. Poate ca termostatul nou e mai chinezarie si comuta mai greu, dar blocul de fonta e bloc de fonta. Cand dam in fuga la 170-180, apa iese din motor la 95 de grade si se raceste. Acolo e mufat senzorul pt bord. Injectia e controlata dupa alt sezor pus jos in blocul motor. Idem electroventilatorul.
Deci, dupa o varsta, sprinturile se fac cu portia.
In fine, lacul superb, de pe autostrada iesi direct in parcare, e parc, e parcare ieftina, loc de campere, cateva statii pemtru "curentate", WC, plaja, un mic, un carnat, bere (suntem in Bavaria!).
Dupa data de 1 mai circula si curse de vapor pe lac.
28.04.2024
37.9KB
Tot pentru comparatie
03.05.2014
44.5KB
spate
27.09.2012
34.3KB
Pentru Codrutul
04.01.2019
120.2KB
alta
16.11.2009
20.2KB
si
22.01.2019
28.7KB
pe vremea cand se fabricau...
03.01.2012
31.8KB
Va plac" veveritele " ?
Am una dezbracata in curte.
27.07.2015
43.4KB
si
14.07.2014
45.3KB
Podeaua si pedalierul e gata. Urmeaza stalpii din fata si jgheabul de sub parbriz.
24.06.2020
56.2KB
:rolleyes:
25.06.2018
54KB
Au aparut iar sculele electrice Heinner la Penny
Am mers si am luat un flex. Ca asa fac eu cand e miercuri seara, merg sa cumpar suc si flex :rotfl:
Panzerul care mi-e foarte simpatic (din Dedeman) a ramas fara butonul de blocare a axului, si schimb mult mai greu discurile. Asta pare ceva mai greu, sper sa mearga la fel de bine la tabla.
As fi luat si filetanta, dar astept totusi ceva in buget de 150 lei, ideal cu 2 acumulatori, de pe la Lidl :zzz:
13.09.2017
20.9KB
Opel Kadett C Coupe in Bucuresti. s-a vandut acum ceva vreme cu 1200 RON.
01.03.2010
32.9KB
Sport
07.07.2013
24.1KB
Planseu de noi facut.
28.04.2010
34.6KB
.
21.04.2009
51.1KB
Cum cheile sunt comandate si pe drum, contactul de pornire la fel si vopseaua e la spectrometru, am trecut la planuri. La cum arata Tataie, voi incerca sa fac prima data habitaclul cu podeaua si pragurile interioare, fiindca pe frig pot de ex sa modelez mocheta si sa o pun.
Asadar, azi m-am apucat sa imi verific banuiala... am inceput la pragul dreapta spate, cu o combinatie intre flex, surubelnita socialista si mini-ranga moderna, datorita pozitiei deosebit de nasoale, ca abia incape flexul fara sa faultezi toata masina.
Dupa multe sfaraituri, bocaneli si "pi*** m***i", carpeala din tabla de 1 a cedat.
08.06.2024
34.9KB
sezutul
22.03.2011
37.7KB
:uimit:
10.05.2014
41.2KB
10.01.2017
38.8KB
poza2
13.10.2013
39.3KB
Am holbat din plin ziua de duminica mai ales ca a fost timp excelent.
14.11.2009
67.9KB
20.02.2013
46.8KB
Aro 10-4 G.P.L omologat trecut in carte, ITP dec. 2014, asigurare iulie 2014, rovigneta aprilie 2014. masina functioneaza f bn, cupleaza perfect 4x4 greu- usor, are carlig de remorcare. cauciucurile sunt de iarna si sunt in stare f buna folosite decat o iarna.Masina este pregatita de iarna antifonata-insonorizata..Mașina arată foarte bine si nu prezintă rugina...mașina este foarte întreținuta pentru anii ei.Nu accept preturi derizorii..Rog,si la randu-mi ofer seriozitate..multumesc.
1988, Campulung Muscel
12.12.2013
53.2KB
si
12.09.2017
40.6KB
Mai un cadru cu botoxu` :rotfl:
05.09.2013
65.3KB
mai urmeazá apárátoarea de lant, ochiul de pisicá mic oval, tipic rusesc, a cárei carcasá a fost de asemenea recromatá, si piulitele de la butucii fatá si spate.
Apoi....dacá trece bronsita asta afurisitá si vin cáldurile dám o turá cu Ivan..... :hi: :hi:
10.03.2013
41KB
Am facut cativa din BM,care nu sa-u inprastiat la masini,o poza de grup,dupa care neam incalecat si catre BM,sambata seara.
17.05.2010
42.2KB
de curand am achizitionat un Audi quattro sport, scara 1:43, fabricat de altaya