Colectia de poze classiccar.3xforum.ro
Total 110931 poze.

InapoiInainte

 
:hi: intalnirea ifa germania (zwickau):hi:
04.12.201330KB
fata ei renault 25 turbo-dx 1990fata ei
03.09.201233.9KB
tot mai greu de gasit asa ceva pentru 1100 vand piese nos pentru dacia 1100tot mai greu de gasit asa ceva pentru 1100
03.10.201333.4KB
si: mobra 50si:
14.05.201146.7KB

 
midland alan 100 plus b.
cu tot cu antenna la pretul de 300 a fost folosita ocazional in decurs deMIdland ALAN 100 Plus B. Cu tot cu antenna la pretul de 300 RON. Statia a fost folosita ocazional in decurs de cateva luni. Am si ambalajul ei. Antena este tot Midland de 145 cm.
01.08.201320.1KB
mustang mai sunt citeva masini vechi in constanta care merita  salvate!Mustang
18.01.201951.3KB
eu m-am prezentat, acum vine randul 
nu are niciun fel de Eu m-am prezentat, acum vine randul "cazanului"... Nu are niciun fel de "tuning" si nici nu va avea cat timp va fi al meu. Am incercat sa-l mentin intr-o stare cat mai buna, iar la capitolul "imbunatatiri" pot trece o schimbare de motor, geamuri electrice si inchidere centralizata (care sper ca va si functiona intr-o zi :P ). In rest, doar lucrari de intretinere, nu cred ca mai e vreo piesa pe masina pe care sa n-o fi desfacut in acesti 3 ani :) Aerul conditionat l-am reparat in vara. Mai sunt multe de facut... Cu bune si rele, inca isi face datoria :) (Am incercat sa pun mai multe poze, dar vad ca se poate doar una/post. Nu e un exemplar deosebit, daca mai doriti, completez cu imagini pe parcurs)
03.12.201057.9KB
... plimbari...
02.02.201044.2KB

 
poze cu :nebun: bmw e-12, un alt Poze cu restaurarea... :nebun:
19.02.201354.6KB
dragi genul acesta de anvelopa pt mea este daca ati vazut pe undeva de vanzare si la ce anvelopeDragi colegi,caut genul acesta de anvelopa pt dimensiunea 6,50/16. Intrebarea mea este daca ati vazut pe undeva de vanzare si la ce pret! Multumesc!
26.07.201512.4KB
patele seamana foarte mult cu datsun sunny din 1981-82 428patele seamana foarte mult cu datsun sunny din 1981-82
16.02.201246.5KB
emblema v8, de pe camion romanesc. pret 40 ron cateva accesoriiemblema V8, de pe camion romanesc. pret 40 ron
25.02.201533.5KB

 
locas roata de rezerva 70 lei. vand table dacia 1300/1310 originale uzina!Locas roata de rezerva 70 lei.
27.02.201533.2KB
anunturi romanesti vazute pe net
03.02.201351.5KB
poze dacia 1310 tx import ungaria. atestatapoze
25.06.201893.6KB
si vand diverse piese dacia si alteleSi
25.06.2020127.4KB

 
printr-un folder am găsit o poză cu un aro 240 pe care l-am undeva in partea de vest a dinUitându-mă printr-un folder am găsit o poză cu un Aro 240 pe care l-am fotografiat undeva in partea de vest a ţării:
11.01.201342.6KB
la gramada am vazut prin ploiestiLa gramada
09.11.201470.8KB
poza vand comada dacia 1300 nospoza
25.02.201632KB
si vand piese dacia 1300/1100si
10.10.201747.6KB

 
aveau bagaje, nu gluma. convoi arab...aveau bagaje, nu gluma.
23.06.201251.6KB
emblema vw rocar 80 emblema vw , rocar ,emblema vw 120 emblema rocar 100 proiectoare 80
04.01.201739.9KB
si tot olteanul ... oltcit nou !!!si tot Olteanul ...
19.08.201130.9KB
opel rekord c 1968alta//////////''''''''''
23.10.200961.9KB

 
stând acum la cafea pe  piatra craiului, inapoi spre casă, fiindcă gândul mi-a rămas cu câteva oreCompletare, stând acum la cafea pe Piatra Craiului, inapoi spre casă, fiindcă gândul mi-a rămas cu câteva ore în urmă:
24.06.201515KB
plastic bord 90 lei vand piese noi pt oltcitPlastic bord 90 lei
03.07.201843.6KB
alta am vazut prin craiovaalta
03.12.201263.5KB
si ultima cu poza pe olx
fara imagini mai sunt destule
 este un renault 16 gl 1967, motor de1470 cc,si ultima cu poza pe olx fara imagini mai sunt destule Mașina este un Renault 16 GL fabricație 1967, motor de1470 cc, Tip 697, cutie de viteze cu 5 trepte. O dețin din anul 1995 și sunt al III-lea proprietar.Am cumpărat mașina cu gandul de a o reface în totalitate cu piese noi originale, lucru pe care l-am reușit ! Cronologia restructurării mașinii dispusă pe ani este următoarea: 1. Anul 1997- Refăcut motorul: La chiuloasă am schimbat ghiduri de supape, supape (originale franceze), alezat ghiduri și scaune de supape, rectificat planeitatea chiuloasei.Schimbat cu piese originale franceze ( noi în cutie) : set motor “BORGO” cu segmenți APEX, ax cu came și pinion antrenare delco, pinion mare și mic de distribuție, lanț de distribuție, întinzător de lanț, vibrochen cota STD, cuzineți BORGO manetoane și palier cota STD, rulment de presiune, placă de presiune , disc de ambreiaj “VERTO”, cablu ambreiaj, pompă de ulei , pompă de benzină MARCHALL, pompă de apă, cablu kilometraj. 2. Anul 2000-Schimbat telescoape originale noi “DE CARBON “franceze cu gaz (dublu efect) pe spate și telescoape noi belgiene pe față, schimbat radiator nou de alamă, schimbat yale uși și portbagaj. 3. Anul 2001- Mașina a fost izolată și vopsită roșu metalizat (în cuptor), ocazie cu care i-am schimbat (deși nu era cazul, dar aveam piese noi la dispoziție) ambele portiere față și dreapta spate, chedere și garnituri noi ferestre. Schimbat cablurile de frână de mână și rulmenții la toate roțile. Caroseria nu prezintă rugină și nu a fost tamponată niciodată, lonjeroanele și pragurile au fost umplute anual cu 12 litri de valvolină și portierele unse cu vaselină în interior. 4. Anul 2002- Schimbat cutie de viteze cu 5 viteze de la modelul RENAULT 16-TX 1974 (de pe o mașină tamponată, puțin rulată ). Schimbat planetare noi originale “WEISS”. 5. Anul 2003- Schimbat discuri noi de frână originale franceze. Schimbat parbriz nou (cel vechi spart de criblură). 6. Anul 2005-Schimbat tobă eșapament originală și refăcut țeava de eșapament legatura motor- tobă și apoi ultimul tronson, totul cu țeavă inoxidabilă sudată cu argon. După cum se vede din cele de mai sus ,practic mașina a fost refăcută în totalitate cu piese originale Dețin o sumedenie de piese de schimb noi și vechi dar încă utilizabile, recuperate de pe prima mea mașină ,care evident a fost tot un Renault 16- model 1966. PIESE DE SHIMB ( NOI ÎN CUTIE ): Set motor Karl Schmidt- Germany- R 16, 2 garnituri de chiuloasă, disc de ambreiaj “VERTO”, rulment de presiune, 2 schimburi ferodou ambreaj, cablu ambreiaj, bendix electromotor, solenoid “ROHNE” electromotor, lanț de distributie, cuzineți manetoane și palier cota reparație R .1 (+0.25), pompă de benzină, set reparație “ MARCHALL” pentru pompă de benzină , stopuri complete spate, telescoape spate "SPICA", bare torsiune spate, față ușă dreapta spate, brat inferior dreapta suspensie față, contact principal chei, racorduri flexibile frână spate, curele de transmisie, corp complet de far față, repartitor de frână spate, suporți cauciuc motor. PIESE DE SCHIMB ( FOLOSITE DAR ÎNCĂ UTILIZABILE): Un motor complet R1150 GL Tip 697 1470cc(recuperat de pe vechea mașină, am rulat doar 35.000Km după ce i s-a făcut reparație capitală la Uzina “Camionul “ Brașov),motor complet R1150Gl Type 697 1470cc, doua cutii de viteză, 2 lanțuri de distribuție, 1 electromotor” ROHNE”, 1 delco “DUCELLIER”, pinion mare și mic de distribuție, 3 axe cu came, 2 pompe de ulei, 2 telescoape față și spate, semipunte spate (stânga- dreapta), portiere fără rugină față (dreapta), portieră fără rugină spate (dreapta), 3 pompe de apă recondiționate (schimbat rulmenți și presetupă), disc de ambreiaj (bun), termocuplă radiator, 4 bare de torsiune, electroventilator, pompă de frână, alternator “MOTOROLA”, parbriz și lunetă spate, 4geamuri de portiere,încuietori uși, motor BOSCH ștergător de parbriz, 7 genți R14”, 2 tamburi frână, 2 discuri de frână, 2 casete de directie,2 bielete directie, 2 planetare.Mașina după refacera motorului (anul 1997) a rulat până acum -anul 2016 -98.000 Km – reali.
14.06.201637.2KB

 
foarte urat se vedea , la ambele colturi honda accordFoarte urat se vedea , la ambele colturi
04.02.201421.3KB
spate din greciaspate
03.05.201338.5KB
usita de la rezervor era rupta. am cumparat alta. ala era argintie, asa ca l-am revopsit. renault 19Usita de la rezervor era rupta. Am cumparat alta. Ala era argintie, asa ca l-am revopsit.
12.06.202240.8KB
service aro 240 - 1981Service
09.10.201527.3KB

 
- s-a intamplat intr-o-
16.01.200954.5KB
surorile .... minimnobra orangesurorile ....
08.03.201547.3KB
si dacia 1310 tle 1990 din rematsi
30.12.201643.5KB
si ca sa avem front de lucru in zilele cu ploaie , ne-am apucat si am sudat si curatat si sasiul deSi ca sa avem front de lucru in zilele cu ploaie , ne-am apucat si am sudat si curatat si sasiul de la 10 9. l-am trata cu fertan, grund , si i-am dat o mina de vopsea neagra.Va incepe echiparea si la acesta saptamina asta Nu-l vom scoate din garaj , va ramine asa ca" rezerva " cind nu putem lucra la camioneta :nod:
09.08.201043.8KB

 
de la ce sa fie ceasurile de mai jos? le aveam pe un bord de wartburg dar sigur sunt din altaDe la ce sa fie ceasurile de mai jos? Le aveam pe un bord de wartburg dar sigur sunt din alta poveste.
07.05.201649.3KB
si vand mz es 175-1si
27.05.201850.1KB
ma scuzati, nu stiu de ce nu mi-a atasat si poza..sper sa fie ok acum.. la vanatoare de masinariiMa scuzati, nu stiu de ce nu mi-a atasat si poza..sper sa fie ok acum..
04.04.201442.3KB
vine..... nsu 351 osl din 1938parca,parca vine.....
10.01.201245.2KB
InapoiInainte